Roland Novotný

Som absolventom technického lýcea strednej priemyselnej školy elektrotechnickej. Po neúspešných 2 rokoch na vysokej technickej škole som úplne zanevrel na techniku. Napriek tomu, že som biológiu a chémiu videl len z rýchlika, zvolil som si nový cieľ – FYZIOTERAPIA (bio a chem som mal naposledy v 8. ročníku ZŠ). Keďže som prípravu dosť podcenil, príjimačky som neurobil. Svedomité neustále učenie, ktoré trvalo mesiac, na prijatie nestačilo.

Preto som si na druhý rok podal prihlášku opäť na fyzio, ale aj tajne na medicínu. Rodičom som sa o medicíne ani len nezmienil. Presne pred rokom som sa prihlásil na kurz brainON. Chcel som sa dostať viac do toho bio-chemicko-fyzikálneho kolobehu.

Začali sme osobným stretnutím z biológie, kde som sa cítil ako náhodne okoloidúci, ktorý sa dostal na hodinu hebrejčiny. Učivo o bunke a anatómii a fyziológii rastlín bolo veľmi pekne podané a ilustrované, ho hovorím si: „Je toto pre mňa?“ Aj keď mi to pripadalo ako španielska dedina, vedel som, že som vošiel do správnych dverí. Túžil som toho spoznať omnoho viac. Od začiatku som vedel, že to bude ťažký boj. Bola to pre mňa výzva, ktorá sa neodmieta.

Po 3-4 mesiacoch, kde nám prednášali špičkoví kvalifikovaní lektori, začali mi viac kolieska do seba zapadať. Avšak, pokiaľ mi nebolo niečo jasné, mal som možnosť sa opýtať v brainON inteligentnom systéme formou diskusie, prípadne pozrieť si nahrané video na akúkoľvek tému. Ďalšia možnosť kde sa dala pochopiť látka z trošku iného súdka boli online webináre, kde sa mi veľmi páčila interakcia medzi študentmi a lektorom.

Po celú dobu kurzu som mal možnosť prostredníctvom systému testovať sa, v ktorom sú vysvetlené otázky. Nemusel som listovať modelovky a zakrývať si záložkou vyznačené odpovede. Tu som si mohol vybrať okruhy a témy, ktorým sa budem venovať.

Počas kurzu INTENSIVE sme mali možnosť si požičať 3D modely ľudského tela domov (v cene kurzu!).

Počas kurzu sme si mohli vyskúšať, ako to bude prebiehať na príjímačkach. Dostali sme testy, odpoveďové hárky, perá a časomieru.
Na každé ďalšie osobné stretnutie, ktorých bolo spolu 15, som sa viac a viac tešil.

Dokonca v predpríjimačkovom období nám ponúkli dobrovoľné stretnutia na opakovanie celého učiva, ktoré nám veľmi dobre padlo.

Roland

PS: Som veľmi rád, že som sa z hebrejčiny prepracoval až po úspešné prijatie na medicínu.

Dúfam že, tento môj krátky príbeh vám napovie, že keď niečo chcete, tak sa to dá docieliť, aj keď to na prvý pohľad nevyzerá vôbec reálne. Vďaka tomuto kurzu to bolo možné.

Tento kurz odporúčam každému, kto chce zažiť kúsok z medicíny, aj keď sa tam ešte nedostal.